Інструкція з безпеки життєдіяльності.


Зразок інструкції з безпеки життєдіяльності у кабінеті біології (для первинного інструктажу учнів). Розміщується у куточку з БЖ кабінету."/>

Інструкція з безпеки життєдіяльності у кабінеті біології - Инструкции - Школьная документация - Каталог файлов - Попаснянская средняя школа №24

Вторник, 20.02.2018, 09:15
Приветствую Вас Гость | RSS

Попаснянская средняя школа № 24

Форма входа

Каталог файлов

Нормативные документы [20]
Инструкции [22]
Различные инструкции по ОТ и ТБ
Лучшее на сайте
психология личности самооценка самоуверенность счастливая счастье уверенность в себе чувство Подростковый. алкоголизм здоровье Толерантність Українські діти пенсії вчителям ЗНО-2011 нові програми зовнішнього тестуванн жизнью Недовольство собой психология. День Святого Николая Николая Чудотворца Релакс без градусов бензин бытовые услуги инфляция Бытовые расходы обучение продукты питания женское счастье аутотренинг любящей себя женщины. Про затвердження програм зовнішньог Как не стареть? г. Попасная ООШ №24 Попасная Попаснянская школа №24 Степени окисления элементов Химическая связь Химическое уравнение Химические реакции масса Молекулярная Молярная масса Относительная атомная Вчитель вчителю СОЛИ. КЛАССИФИКАЦИЯ. ПОЛУЧЕНИЕ. СВО ГЕНЕТИЧЕСКИЕ РЯДЫ. ГЕНЕТИЧЕСКАЯ СВЯ Сила электролитов. кислоты Основания соли ГИДРОЛИЗ СОЛЕЙ. Вчитель вчителю ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫХ РЕАК СОСТАВЛЕНИЕ УРАВНЕНИЙ Реакции окисления калий Литий натрий рубидий франций цезий ЩЕЛОЧНЫЕ МЕТАЛЛЫ барий Бериллий кальций Магний радий. стронций посвященным мамам Сценарий к праздникам НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ДОКУМЕНТИ Регламентація трудового розпорядку Шкільна документація Інструкція з ведення ділової докуме Інструкції з ведення класного журна

Каталог файлов

Главная » Файлы » Школьная документация » Инструкции

Інструкція з безпеки життєдіяльності у кабінеті біології
01.12.2009, 22:01
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом №____ від _______ 200__ р.
по _________ ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІНСТРУКЦІЯ

З БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ В КАБІНЕТІ БІОЛОГІЇ, КУТОЧКУ ЖИВОЇ ПРИРОДИ, НА НАВЧАЛЬНО- ДОСЛІДНІЙ ДІЛЯНЦІ, У ТЕПЛИЦІ, ПІД ЧАС ЕКСКУРСІЙ З БІОЛОГІЇ ТА ПРИРОДОЗНАВСТВА

І. Загальні положення
1.1. Дана інструкція з безпеки поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення практичних занять (демонстраційних дослідів, лабораторних і практичних робіт) у кабінеті (лабораторії) біології, у куточку живої природи, на навчально-дослідній ділянці, в оранжереї (теплиці), під час проведення екскурсій з біології .
1.2. Інструкція розроблена на основі «Правил безпеки під час роботи з біології в загальноосвітніх навчальних закладах», (ДНАОП 9.2.30-1.0-98), затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 16.11.98 № 221.
 1.3. Інструкція розробляється завідувачем кабінету (лабораторії) біології та затверджується керівником (власником) навчального закладу. Вимоги зазначеної інструкції є обов’язковими для виконання.
1.4. Усі учасники навчально-виховного процесу в кабінеті (лабораторії) біології повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички і навички користування медикаментами.
ІІ. Вимоги під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології 
1. Вимоги безпеки перед початком роботи
1.1. Чітко визначте порядок і правила безпечного проведення досліду.
2.2. Звільніть робоче місце від усіх не потрібних для роботи предметів і матеріалів.
2.3. Перевірте наявність і надійність посуду, приладів та інших предметів, необхідних для виконання завдання.
2.4. Починайте виконувати завдання тільки з дозволу вчителя. 
2.5.Виконуйте тільки ту роботу, що передбачена завданням або доручена вчителем.
2.Вимоги безпеки під час роботи.
2.1. Користуючись скальпелями, ножицями, препарувальним голками, не спрямовуйте різальні або загострені частини цих інструментів на себе і на своїх товаришів, щоб уникнути поранень.
2.2. У разі використання спиртівки гасіть полум’я, накриваючи спеціальним ковпаком; ніколи не виймайте зі спиртівки пальник з ґнотом після її запалювання; не запалюйте одну спиртівку від іншої – усе це загрожує пожежею. Працюючи зі спиртівкою, бережіть одяг і волосся від спалахування.
2.3. Під час виконання робіт, у процесі яких нагрівають рідини в пробірках, закріплюйте їх у затискачах штатива або тримачах пробірок.
2.4. Під час нагрівання не спрямовуйте отвір пробірки на себе або на тих, хто поруч, щоб уникнути опіків.
2.5. Нагрівайте горючі рідини тільки на водяній бані.
2.6. Використовуючи кислоти або луги, наливайте їх тільки в скляний посуд. Не доливайте воду в кислоту, а, навпаки, кислоту вливайте у воду.
2.7. У разі використання порошкоподібних хімічних речовин набирайте їх тільки спеціальною ложкою (неметалевою), не торкаючись до порошків руками. Пам’ятайте, що майже всі ці речовини отруйні. Те саме стосується добрив, які використовуються для підживлення кімнатних рослин.
2.8. Усі рідини, що залишаються після проведення лабораторних занять з використанням хімічних речовин, зливайте в спеціально призначені банки і склянки.
2.9. Обережно поводьтеся зі скляним посудом. Якщо він розбився, не збирайте уламки руками, а змітайте їх щіткою в призначений для цього совок.
2.10. Виготовляючи препарати для розглядання їх під мікроскопом, дуже обережно беріть покривне скельце великим і вказівним пальцями правої руки за краї, розмістіть його паралельно предметному склу, яке ви тримаєте в лівій руці, у безпосередній близькості до нього, а потім випустіть скельце з пальців, щоб воно вільно лягло на препарат.
2.11. Для боротьби з комахами-шкідниками кімнатних рослин проводьте обробку рослин мильним розчином або мильною піною, тютюновим настоєм, 5% розчином сечовини.
2.12. У випадку пошкодження електричного обладнання та проводів (іскріння, коротке замикання, понаднормовий нагрів ізоляції проводів) вимкніть електромережу до приведення її в безпечний стан.
2.13. У випадку травми негайно зверніться до вчителя.
3. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
3.1. Приберіть робоче місце, здайте вчителю або лаборанту навчально-наочні посібники та приладдя, якими ви користувалися під час роботи.
3.2. Після закінчення практичних занять обов’язково ретельно помийте руки з милом.
4. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1. У разі виникнення пожежі або загоряння необхідно:
 - вивести учнів з приміщення;
 - повідомити пожежну охорону;
 - вимкнути електромережу;
- зачинити вікна і двері, щоб вогонь не поширювався до сусіднього приміщення;
 - приступити до ліквідації осередка вогню, при цьому легкозаймисті та горючі рідини і електропроводку слід гасити піском, вогнетривким покривалом, порошковим вогнегасником; знеструмлену електропроводку можна гасити водою або будь-якими наявними вогнегасниками.
ІІІ. Вимоги безпеки для учнів під час роботи в куточках живої природи.
1. Перед початком роботи.
1.1. Одягніть спецодяг (халат, фартух тощо).
1.2. Виконуйте тільки ту роботу, яка передбачена завданням або доручена вчителем.
2. Під час проведення роботи.
2.1. Під час пересаджування або перевалювання рослин, пікірування розсади використовуйте рукавиці.
2.2. Готуючи підживлення для рослин, не торкайтесь до добрив руками, їх треба набирати спеціальними неметалевими ложечками або совочками.
2.3. Не обприскуйте і не обпилюйте рослини отрутохімікатами. Для боротьби з комахами-шкідниками проводьте обробку рослин мильним розчином або мильною піною, тютюновим настоєм, 5% розчином сечовини.
2.4. У разі захворювання якоїсь тварини негайно повідомте про це вчителя.
2.5. Замінюючи воду в акваріумі за допомогою сифона, не висмоктуйте повітря з його трубки ротом. Користуйтеся для цього гумовою грушею, встановленою в трубку сифона.
2.6. Якщо під час роботи ви травмувалися, негайно зверніться до вчителя.
3. Після закінчення роботи.
3.1. Приберіть робоче місце, здайте вчителю або лаборанту інструменти та приладдя, якими ви користувалися під час роботи.
3.2. Зніміть спецодяг і ретельно помийте руки з милом.
ІV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці.
1. Перед початком роботи.
1.1. Переодягніться в робочий одяг і взуття.
1.2. Виконуйте тільки ту роботу, яка передбачена завданням або доручена вчителем.
1.3. Підготуйте інвентар, який необхідний для проведення роботи. Переносьте загострені сільськогосподарські знаряддя (лопати, граблі, вила тощо) у вертикальному положенні так, щоб їх робоча частина була спрямована вниз.
2. Під час проведення роботи.
2.1. Під час прополювання обов’язково працюйте в рукавицях.
2.2. Переносячи землю або добрива на носилках, не перевантажуйте їх. Додержуйте норм, визначених учителем.
2.3. Копаючи ґрунт лопатою, працюйте по черзі то правою, то лівою ногами (по 5 хв.). Це запобігає викривленню хребта. Працюючи лопатою, стежте за тим, щоб вона не поранила ноги. Не перевантажуйте лопату землею: навантажуйте ґрунт не більш як на 1/3 штика.
2.4. Під час роботи граблями, вилами не спрямовуйте їх робочу частину на тих, хто перебуває поруч.
2.5. Переносячи вантажі, рівномірно розподіляйте навантаження на обидві руки.
2.6. Не обробляйте рослини отрутохімікатами. Таку роботу повинні виконувати дорослі. Після обробки ділянок отрутохімікатами не заходьте туди протягом 5 діб.
2.7. Працюйте у визначеному вчителем ритмі роботи.
2.8. Щоб запобігти перевтомленню, робіть десятихвилинні перерви через кожні 20 або 30 хв. роботи за вказівкою вчителя.
2.9. Не їжте немиті овочі та фрукти.
2.10. У випадку травмування негайно зверніться до вчителя.
3. Після закінчення роботи.
3.1. Почистіть інвентар і здайте його вчителю.
3.2. Зніміть робочий одяг і ретельно помийте руки з милом.
V. Вимоги безпеки під час екскурсій з біології та природознавства.
 1. Перед початком екскурсії.
 1.1. Ознайомтеся за стендом у кабінеті (лабораторії) біології з місцевими отруйними рослинами, грибами, небезпечними та отруйними тваринами.
 1.2. Вирушаючи на екскурсію, одягайте одяг, що відповідає сезону і погоді, взувайте міцне взуття, яке захищає ноги від ушкоджень.
 1.3. Візьміть із собою питну воду, щоб не пити з відкритих водойм.
 1.4. Не беріть із собою продукти, які швидко псуються.
 2. Під час екскурсії.
 2.1. Не пробуйте жодної із зібраних рослин на смак: пам’ятайте, що це може призвести до отруєння, а також зараження, шлунково-кишкових захворювань.
 2.2. Не користуйтеся для заморювання зібраних комах сірчаним ефіром, хлороформом.
 2.3. Не витягуйте рослини руками. Для цього користуйтеся лопатками, розпушувачами і захистіть руки рукавицями.
 2.4. Для вивчення флори та фауни природної водойми користуйтеся сачками з довгими ручками.
 2.5. Під час екскурсії не знімайте взуття і не ходіть босоніж. У разі травмування, при перших ознаках хвороби звертайтеся до вчителя. У нього знаходиться похідна аптечка першої допомоги.
VІ. Вимоги безпеки під час проведення практичних робіт у теплиці (оранжереї).
1. Перед початком роботи.
1.1. Роботи в теплиці (оранжереї) необхідно проводити в спецодязі (халати, гумові рукавиці).
1.2. Виконуйте тільки ту роботу, яка передбачена завданням або доручена вчителем.
2. Під час проведення роботи.
2.1. Для прополювання, підживлення, розсаджування та інших робіт користуйтеся розпушувачами, сапами, совками тощо, руки захищайте рукавицями.
2.2. Під час перенесення вантажів (добрив, ящиків із розсадою, горщиків з квітами) додержуйте норм, визначених учителем.
2.3. Готуючи розчини мінеральних добрив, користуйтеся засобами індивідуального захисту.
2.4. Не використовуйте отрутохімікати (біопрепарати) для підживлення. Обробку рослин біопрепаратами повинні виконувати дорослі. Приступайте до роботи після обробки рослин біопрепаратами тільки з дозволу вчителя.
2.5. Будьте обережні з електроприладами в приміщенні теплиці (оранжереї), волога атмосфера підвищує рівень електронебезпеки.
2.6. Під час роботи в приміщенні теплиці (оранжереї) не вживайте їжу.
2.7. У випадку травмування звертайтеся до вчителя.

Відповідальний по ОП: ____________________

Скачать файл можно после просмотра рекламы:


Категория: Инструкции | Добавил: barbados
Просмотров: 2906 | Загрузок: 3 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1  
спасибі

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 469
Статистика
Информер PR и ТИЦ Rambler's Top100

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0

20-ка зарегестрированных:
 • artmazok4
 • m38v76
 • barbadosss
 • Nazgul-91
 • cecfjgaudordisti
 • cecfjgpatelyssam
 • viki180385
 • Krasnoarmeez
 • Савченко
 • pgegi7297
 • Svetik29
 • сказка
 • валіко
 • vika1d
 • оксана5828
 • 444666666666
 • len4ik_od
 • dimaS44
 • Hadia
 • vitaliyb08

 • Сегодня нас посетили:

  Онлайн всего: 17
  Гостей: 17
  Пользователей: 0

  Онлайн всего: 17
  Гостей: 17
  Пользователей: 0

  Онлайн всего: 17
  Гостей: 17
  Пользователей: 0

  Онлайн всего: 17
  Гостей: 17
  Пользователей: 0

  Все права защищены. Крохмалёв Сергей. © 2018
  Бесплатный хостинг uCoz